Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Tuszynie

Ignacy Krasicki

Szanowni Państwo,

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Dobry Start - ulotka

Szanowni Państwo

Z inicjatywy Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie powstało Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej utworzono ze środków finansowych projektu “Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej" współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministerstwo Zdrowia.

Na stronie internetowej: www.ncez.pl znajdziecie Państwo informacje opracowane przez ekspertów dotyczące zasad prawidłowego żywienia poszczególnych grup np. dzieci, seniorów. Znajdują się tam również informacje dotyczące aktywności fizycznej, żywienia w placówkach itp. Znajduje się tam również ASYSTENT ZDROWEGO ŻYWIENIA- jest to aplikacja mobilna na telefon.
Zachęcamy Państwa do pogłębiania wiedzy na temat właściwych zachowań zdrowotnych.

Żaneta Karczewska
Kierownik