Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Tuszynie

Ignacy Krasicki

logowanie [300x53]

INSTRUKCJA REJESTRACJI

Zakładanie konta podczas pierwszego logowania do systemu UONETPLUS:

Aby się zalogować możesz skorzystać z poniższej instrukcji:

1)  Uruchom przeglądarkę stron internetowych: Firefox, Opera, Chrome, Safari lub inną.

2) W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego: uonetplus.vulcan.net.pl/tuszyn

3)  Wyświetli się strona logowania do systemu, kliknij przycisk ZALOGUJ SIĘ,

4)  W oknie logowania kliknij odnośnik ZAŁÓŻ KONTO,

5) W oknie Tworzenie konta wpisz swój adres e-mail (ten sam, który został wcześniej przekazany wychowawcy), zaznacz opcję Nie jestem robotem, a następnie kliknij przycisk Wyślij wiadomość.

6) Jeśli po kliknięciu opcji Nie jestem robotem rozwinie się okienko weryfikacji, wykonaj polecane czynności (np. przepisz kod z obrazka) i kliknij przycisk Zweryfikuj

7) Zaloguj się do swojej poczty elektronicznej, odbierz wiadomość, przeczytaj ją i kliknij odnośnik do strony, na której będziesz mógł wprowadzić swoje hasło.

8)  Jeśli wiadomości nie ma w głównym folderze skrzynki odbiorczej, przejrzyj inne jej foldery np. Spam

9) W oknie Aktywacja konta w polach Nowe hasło oraz Powtórz nowe hasło wprowadź swoje hasło, stosując się do podpowiadanych wymagań. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.

10) Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

Przeglądanie e-dziennika

1)  Otworzyć dowolną przeglądarkę internetową: Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome, Safari lub inną.

2)  Na pasku adresu wpisać uonetplus.vulcan.net.pl/tuszyn

3)  Kliknąć w przycisk „ZALOGUJ SIĘ”

4)  W oknie logowania wpisać swój login (e-mail) i utworzone hasło.

5)  Kliknąć w przycisk „ZALOGUJ SIĘ”

6)  Zostaniesz przekierowany na swoją stronę startową, która zawiera komplet informacji dedykowanych dla Ciebie. Ze strony startowej możesz przejść do witryny ucznia i rodzica

7)  Jeśli zapomnisz hasło, to na stronie logowania do systemu skorzystaj z odsyłacza Przywróć dostęp w celu utworzenia nowego hasła (konieczne jest wówczas przeprowadzenie podobnej procedury jak podczas zakładania konta).

Bezpieczeństwo

1) Wpisów do e-dziennika mogą dokonywać tylko nauczyciele dysponujący specjalnymi uprawnieniami.

2) Każda zmiana w e-dzienniku jest rejestrowana – wiadomo kto, co i o której godzinie zmienił.

3) Każdy wpis dokonany przez nauczyciela jest natychmiast dostępny na stronie internetowej dziennika.

4)  Rodzice mogą tylko przeglądać wpisy dokonane przez nauczycieli i dyrektora.

5)  Rodzice mogą wysyłać wiadomości nauczycielom.

6) Witryna umożliwia przeglądanie informacji tylko o swoim dziecku lub dzieciach!

7)  Nie można zobaczyć danych innych osób!

8)  Ze względów bezpieczeństwa hasło musi być zmieniane co 30 dni.

9) Kliknij w przycisk „ZALOGUJ SIĘ”

10) Następnie skorzystaj z odnośnika Zmień hasło

11) W oknie Zmiana hasła wpisz swoją nazwę użytkownika (e-mail) podaj Dotychczasowe hasło w polach Nowe hasło oraz Powtórz nowe hasło wprowadź swoje hasło, stosując się do podpowiadanych wymagań. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.