06 września 2017 18:32 | Aktualności

Narodowe Czytanie

6 września 2017 r. odbyło się w Tuszynie po raz kolejny Narodowe Czytanie. W tym roku wybór padł na „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Tuszynie, patronat objęła Para Prezydencka. Pięknie przystrojone stoły staropolskie pełne jadła dawały poczucie nastroju Polski szlacheckiej XIX wieku. Było wielu czytających: pan burmistrz Witold Małecki, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Tuszynie Joanna Owczarek- Szymajda i kierownik świetlicy pani Monika Oleksiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Tuszynie, uczniowie z Gimnazjum Nr 1 i Nr 2 w Tuszynie , pani dyrektor Domu Seniora „Wigor” Karolina Lasoń, uczniowie Szkoły Podstawowej w Górkach Dużych. Uczennice z klasy VII a Szkoły Podstawowej Nr 1 w Tuszynie nie mogły pozostać obojętne na akcję czytania, dlatego pod kierunkiem K. Gabrych - Zawiszy pełne pasji i zaangażowania czytały fragmenty dzieła Wyspiańskiego, które po dziś dzień zawiera aktualne tematy i problemy, z którymi borykamy się każdego dnia.