04 grudnia 2017 19:40 | Aktualności

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta składa Wizytę w Naszej Szkole

Komisja Williama Fulbrighta rozwija i wzmacnia współpracę naukową i kulturalną pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi i w ramach tych działań  w dniu 4 grudnia 2017 roku pani Carol Grzych ze Stanów Zjednoczonych przyjechała opowiedzieć naszym uczniom o Ameryce, w której się urodziła.

Pani Carol jest absolwentką uniwersytetu w Illinois i rodowitą Amerykanką, a więc interesująco przedstawiła uczniom kilka ciekawostek kulturowych dotyczących USA. Wśród wielu zagadnień zostały omówione zwyczaje żywieniowe, typowe święta amerykańskie, sposoby spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież oraz wielkie miasta Ameryki.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej niezapomnianej wizyty.

Pani Carol otrzymała w prezencie od naszej szkoły komiksy opisujące tragiczną historię profesora Jana Karskiego i będzie nas wspierała swoją wiedzą w realizacji projektu Erasmus+ „Unity 2017”.

Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr1 w Tuszynie

Robert Kobylarczyk