11 grudnia 2017 21:51 | Aktualności

V edycja honorowego oddawania krwi - „Tu chodzi o życie”

W dniu 11 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Tuszynie miały miejsce niecodzienne wydarzenia w ramach

V edycji  honorowego oddawania krwi-  „Tu chodzi o życie”

Przed szkołą stacjonował Ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Chętne osoby, którym życie innych nie jest obojętne  oddawały to, co w nas najcenniejsze – KREW, która jest skarbem ratującym życie wielu osobom. Naszą akcję charytatywnie  wsparli artyści i służby mundurowe.

Występy gości rozpoczęły się tuż po godzinie 10.00. Pierwszymi gośćmi byli muzycy: Bartek Grzanek i Łukasz Kapuściński.

Bartosz Grzanek- gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor, serdecznie wspominał atmosferę, jaka panowała w szkole podczas przerw obiadowych oraz nauczycieli- koleżanki i kolegów z pracy, a gitarzysta-Łukasz Kapuściński (absolwent naszej „jedynki”) opowiadał o latach spędzonych w naszej szkole .Wspólnie zagrali koncert, podczas którego gościliśmy pana Burmistrza Miasta Tuszyna - Witolda Małeckiego.

Natomiast w hali sportowej miały miejsce pokazy służb mundurowych: Państwowej Straży Pożarnej z Koluszek oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Tuszyna .

Gościliśmy także miłośników wojska z grupy B3- Be Free Łódź, w skład której wchodzi były uczeń naszej szkoły i zawodowy żołnierz z Jeleniej Góry- Zbyszek Miara. Służby mundurowe zaprezentowały uczniom sprzęt, z którego korzystają podczas akcji ratunkowych i dywersyjnych. Chętni uczniowie mieli pomalowane twarze i wyglądali tak, jak prawdziwi komandosi, mieli również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności fizycznych w przeciąganiu liny czy pompowaniu materaca strażackiego.

Po 12.00 w stołówce szkolnej  odbyło się spotkanie z Moniką Kuszyńską- polską piosenkarką i autorką tekstów  oraz  z Jakubem Raczyńskim. Pani Monika opowiadała o potrzebie oddawania krwi, która ratuje życie. Wspólnie z uczniami zaśpiewała kolędę „Lulajże Jezuniu”.

Mamy nadzieję, że jeszcze wiele podobnych inicjatyw przed nami.

Dzięki wspólnym działaniom udało nam się zebrać 5,4 l krwi.

Wszystkim wspaniałym naszym Gościom i Ludziom dobrego serca DZIĘKUJEMY!!!

Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 w Tuszynie

Organizatorzy:

Anna Rubach              Katarzyna Gabrych – Zawisza                Joanna Owczarek- Szymajda

Przedstawiciel                        Koordynator akcji                              Dyrektor szkoły

Rady Rodziców