19 grudnia 2017 18:52 | Aktualności

Wystawa ,,Historia Tuszyna i szkoły”

W dniach 18 i 19 grudnia 2017 r. uczniowie, rodzice i nauczyciele mieli możliwość obejrzenia w naszej szkole wystawy ,,Historia Tuszyna i szkoły”. Organizatorem było Stowarzyszenie KOCHAM TUSZYN.

Celem wystawy było kształtowanie poczucia grupowej przynależności i budzenie patriotyzmu lokalnego.

Na wystawie zostały zaprezentowane pamiątki związane z historią naszego miasta i szkoły. Były to fotografie, dokumenty, gazety, pocztówki, książki, albumy, kroniki. Organizatorzy- p. Ryszard Urban i p. Piotr Kudrzycki bardzo interesujco opowiadali o historii Tuszyna i szkoły oraz przyniesionych eksponatach.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonali pani dyrektor- Joanna Owczarek-Szymajda i Starosta Łódzki Wschodni- p. Andrzej Opala.

Pomysłodawcą zorganizowania wystawy była p. Agnieszka Krawczyk.

Serdecznie dziękujemy panu prezesowi i członkom Stowarzyszenia KOCHAM TUSZYN za zorganizowanie wystawy w naszej szkole.