14 stycznia 2018 22:04 | Aktualności

Udział w XXVI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły zbierali na terenie Tuszyna pieniądze na rzecz XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Celem akcji było pozyskanie środków ,,dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Pieniądze zbierane były na doposażenie podstawowych oddziałów neonatologicznych w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Fundacja planuje pozyskać dla nich stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny.

Z naszej szkoły kwestowało 31 wolontariuszy wraz z opiekunami.

Byli to następujący uczniowie: Weronika Baranowska, Natalia Kosiada, Oliwia Moczkowska, Maria Skobel, Kamil Gumola, Aleksandra Karpińska, Franciszek Leszczyński, Bartosz Sochacki, Piotr Stęplewski, Oliwia Ścieszko, Julia Tylińska, Maria Wiśnik, Natalia Wrońska, Julia Jadwiszczak, Katarzyna Perek, Daria Wróblewska, Maciej Gieras, Kinga Jędrych, Hubert Małecki, Martyna Skoneczna, Martyna Pietrzkowska, Karolina Stasiak, Mikołaj Walas, Mateusz Zieliński, Paulina Borowska, Natalia Ender, Hubert Golus, Norbert Justyna, Kuba Kostrzewa, Amelia Michaś
oraz nauczyciele: p. Aneta Małgorzaciak,
p. Agnieszka Krawczyk, p. Urszula Sabela i p. Robert Kobylarczyk.

W sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego siedzibą było Gimnazjum Nr 1 w Tuszynie  prężnie działali - p. Jarosław Rados- szef sztabu oraz jego członkowie- p. Aneta Małgorzaciak, p. Agnieszka Krawczyk, p. Małgorzata Pietrasik, p. Monika Bladowska, p. Urszula Sabela, p. Dorota Madaj, p. Witold Rybka i niezawodni Rodzice, na których zawsze można liczyć.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice z wielką chęcią i zaangażowaniem poświęcili swój wolny czas na rzecz tej akcji.

W XXVI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze z naszej szkoły zebrali 14490 zł, a cały sztab 95400 zł.

Serdecznie dziękujemy Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom za udział w tej akcji.