Konkursy i sukcesy

26 września 2017 17:06 | Konkursy i sukcesy

Konkurs sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie - "POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA”

26 września 2017 r. w naszej szkole odbył się I etap XII edycji Konkursu Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie dla uczniów klas drugich.

Konkurs ten przeprowadzany jest w ramach wojewódzkiego programu prewencyjnego "Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”.

Celem tego konkursu było:

• popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa,
  • utrwalenie wiedzy z zakresu ogólnego bezpieczeństwa oraz  w ruchu drogowym,
  • propagowanie zasady fair- play podczas rywalizacji sportowej,
  • kreowanie pozytywnego wizerunku Policji w społeczeństwie.

W I etapie konkursu uczniowie pokonywali sprawnościowy tor przeszkód oraz napisali test wiadomości z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym opracowany przez p. Agnieszkę Krawczyk.

Zwycięzcami zostali:

Oliwia Znojek z kl. II a

Jan Leszczyński z kl. II a,

którzy będą reprezentować Szkołę Podstawową Nr 1 w Tuszynie w II etapie - na szczeblu powiatu.

II miejsce wśród dziewcząt zajęła Karina Wójcik z kl. II a,

a III miejsce Maja Kuca z kl. II a.

II miejsce wśród chłopców zajął Karol Sztandor z kl. II b,

a III miejsce Filip Wira z kl. II b.

Wszystkim gratulujemy.

Konkurs na szczeblu szkoły przygotowała i poprowadziła p. Agnieszka Krawczyk.

Serdecznie dziękujemy p. Tomaszowi Smykaczowi za pomoc w przygotowaniu sprawnościowego toru przeszkód oraz sprawowanie funkcji sędziego głównego.