15 czerwca 2017 23:08

Wycieczka klas szóstych - Kopalnia Złota, Błędne Skały, Zamek Książ

W dniach 12 -13 czerwca 2017 r. uczniowie klas: 6b i 6c wraz z wychowawcami: p. B. Kiragą i p. B. Lolo wybrali się na dwudniową wycieczkę. Po zbiórce o godz. 700 wyruszyli po przygodę i wrażenia. O 1200 po dotarciu do Złotego Stoku w podziemiach Kopalni Złota uczniowie zwiedzali: sztolnię o nazwie „Gertruda” z częścią muzealną, „Chodnik Śmierci”. Spod ziemi natomiast wszyscy wyjechali specjalnym pomarańczowym tramwajem, co stanowiło nie lada atrakcję. Na peronie KOPALNIA ZŁOTA - GŁÓWNA przewodnik podziękował wszystkim za uwagę i zachęcił do skorzystania z dodatkowych atrakcji, których nie brakuje na kopalnianym podwórku. Można było zobaczyć tam: wystawę minerałów, odlewanie sztabek ze złotem, produkcję papieru czerpanego, wybijanie pamiątkowych złotych monet, płukanie złota i zakupić wspaniałe pamiątki.

Następnym punktem wycieczki był Park Narodowy Gór Stołowych, gdzie można było podziwiać Błędne Skały, czyli labirynt szczelin i zaułków, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Przeciskanie się przez niekiedy bardzo wąskie szczeliny, było dla niektórych podróżników wspaniałą zabawą. Ciekawostką jest fakt, iż w Błędnych Skałach kręcono film pt.: „Opowieści z Narnii: Książe Kaspian”.

Z Parku Narodowego Gór Stołowych wszyscy udali się do miejsca noclegowego w Zamku w Międzylesiu. Po kolacji i krótkim odpoczynku czekały kolejne atrakcje: ognisko z kiełbaskami i nocne zwiedzanie zamku. Uczniowie zwiedzali obiekt zupełnie po ciemku, spotkali Białą Damę spacerującą korytarzami, poznali samego Krola zamku oraz wiele innych mrożących krew w żyłach atrakcji.

Drugiego dnia po śniadaniu udali się do Wałbrzycha, aby zwiedzić Zamek Książ - trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Przewodnik, oprowadzając po zamku, w każdej z komnat opowiadał ciekawe historie i legendy.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Palmiarni, która zachwyciła zwiedzających bogactwem unikatowej flory tropikalnej. Znajduje się tam około 80 gatunków roślin z całego świata. Można było zobaczyć: araukarię, dracenę, oleandry oraz różne gatunki palm, kaktusów i cytrusów. Istniała również możliwość zakupu sadzonek wielu ciekawych roślin.

Po opuszczeniu Palmiarni wszyscy udali się do autokaru, by udać się w podróż do domu.